تور کوش آداسی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : در عوض آنها دموکراسی به شیوه غربی را الگوی دولت خود قرار دادند که در آن دین رسماً از حکومت جداست. تر... با عنوان : تور کوش آداسی بخوانید :

در عوض آنها دموکراسی به شیوه غربی را الگوی دولت خود قرار دادند که در آن دین رسماً از حکومت جداست. ترکان جوان مشاوران اروپایی را به کار گرفتند تا ترکیه را در روزآمد کردن قوانین، نظام مالی، ارتش و کشاورزی یاری کن مدارسی سکولارا (غیردیتی) شدند. تور کوش آداسی فرصتهای آموزشی و اجتماعی زنان افزایش یافت. برخی آنها حتی شروع به پوشیدن لباس های اروپایی کردند. مطبوعا گزارش حقایق، آزادی بیشتری یافتند.

تور کوش آداسی

اما دستیابی به آرزوهای آرمانگرایانه ترکان جوان برای آنان دشوار ○ بود. آنان تصمیم گرفته بودند که یک امپراتوری بر اساس اصول در آغاز قرن بیستم طلعت پاشا، جمال پاشا ترجیح میدادند که خود کشورهای مستقلی داشته باشند. ترکان جوان داشتنئ.. کوشیدند تا با از میان برداشتن اختلافها بر اوضاع مسلط شوند. آنان آرمان خود را به ترکگرایی تغییر دادند، که همه را به دلیل مشترکاتشان به ویژه ترک و مسلمان بودن برابر میدانست.کوش آداسی ترکیه  آنان از فعالیت گروههای سیاسی که بر پایه ملیت و قومیت شکل گرفته بودند، جلوگیری کردند. آنان حتی کوشیدند تا همه اتباع امپراتوری را وادار کنند که به زبان ترکی صحیت کنند. رهبران دولت بیشتر وقت خود را صرف مبارزه برای بقای سیاسی خود می کردند که گاهی این مبارزه ها دستکاری در نتیجه انتخابات و کشتار رقبا را در بر می گرفت در سال ۱۹۱۳ سه تن از اعضای جنبشی ترکان جوان قدرت را در امپراتوری در دست داشتند. این سه تن عبارت بودند از: طلعت جمال پاشا و انور پاشا (بیشتر ترکها در آن زمان فقط از یک اسم استفاده میکردند). طلعت پاشا مردی تنومند با رفتاری دوستانه بود که زندگی سادهای داشت؛ وی وزیر کشور بود و آن را سنگدلانه اداره میکرد. جمال پاشا قماربازی دائمالخمر بود که ریشی سیاه و چشمانی گیرا داشت. او به عنوان فرماندار نظامی قسطنطنیه و وزیر دریاداری در به کارگیری ترور به عنوان ابزاری سیاسی تردید نداشت.

مطالب توریستی ,مطالب گردشگری , لیست هتل ها , قیمت تورها , اطلاعات کشور ها , معرفی جاذبه های گردشگری,...
نویسنده : صدیقی بازدید : 49 تاريخ : دوشنبه 7 دی 1394 ساعت: 15:46